Ves al contingut. | Salta a la navegació

Eines personals

 • Avui
  • 25ºC
  • 12ºC
 • Dissabte
  • 27ºC
  • 14ºC
 • Diumenge
  • 22ºC
  • 12ºC
 • Dilluns
  • 21ºC
  • 10ºC
 • Dimarts
  • 23ºC
  • 10ºC
Notícies
Sou a: Inici / Municipi / Notícies / CE ESCACS ALMENAR

CE ESCACS ALMENAR

Aquestes últimes setmanes han finalitzat dos dels torneigs més importants de la temporada.

 

En el Campionat de Catalunya per Equips, el nostre equip ha quedat 4rt classificat, després de guanyar en la última ronda 9,5 a 0,5 a domicili al Vallfogona B. Un altre any continuem amb els millors equips de la categoria Preferent, la última categoria que no és profesional de Catalunya.

 

En la final del Campionat de Catalunya d'Edats disputat durant Setmana Santa a La Pineda, en Ramon Cosialls era el nostre representant local, i un dels classificats lleidatans. Després de 9 rondes el Ramon va finalitzar en 34a posició amb 3,5 punts.

 

Aquest pròxim dia 22 d'abril el nostre club jugarà la Final de la Copa Catalana a Barcelona, a la màxima categoria dels escacs catalans, Divisó d'Honor, per ser el sotscampió absolut a les fases classificatòries de Lleida, on per primera vegada disputarà un tancat a 9 rondes amb els 9 millors equips de Catalunya, sent la resta professionals. Tota una aventura que ens omple d'orgull, i posa el nom del nostre municipi entre l'elit del nostre esport.

Et destaquem ...